Дім і сім'я Всем

Операції на мозку проводитимуть через щоку. ФОТО

Фото - Операції на мозку проводитимуть через щоку. ФОТОФахівці створили унікального робота, який буде проводити операції на мозку через щоку пацієнта.

Вчені створили робота-хірурга, який може виконувати коригувальні операції на мозку більш безпечним і менш інвазивним шляхом. Це гарна новина для пацієнтів, які страждають на епілепсію, оскільки в більшості випадків ліки не надто ефективні в боротьбі з нападами або не працюють взагалі, проте для таких пацієнтів є ще один варіант: операція на мозку.

Операція на мозку вважається глибоко інвазивної процедурою, відновлення після якої може зайняти до трьох місяців. Однак тепер, коли дослідники Університету Вандербільта створили робота, ці операції обіцяють стати менш трудомісткими і інвазивними, з більш коротким періодом відновлення.

Так, робот-хірург, за допомогою спеціальної голки, потрапляє в мозок пацієнта, проходячи через його щоку. Це більш короткий шлях до гиппокампу, розташованому в нижніх відділах мозку - області, що відповідає за епілептичні припадки. Крім того, цей шлях також дозволяє уникнути буріння черепа.

Фото - Операції на мозку проводитимуть через щоку. ФОТО


Над створенням робота-хірурга вчені Девід Комбер і Ерік Барт працювали п'ять років. Багато часу їм довелося приділити роботі над голкою, якою робот маніпулює за допомогою МРТ-сканера. Адже сплав, з якого вона виготовлена, повинен був бути зручним і, в той же час, безпечним.

Фахівці вже провели успішні випробування на манекені і готуються до проведення випробувань робота-хірурга на трупах. Якщо вони теж пройдуть успішно, робота-хірурга будуть задіювати на реальних операціях.

СХОЖІ МАТЕРІАЛИ

КОМЕНТАРІ

Visual verification

Поки немає коментарів